Akıllı katalog hiçbir kod bilgisi gerektirmeden pdf kataloglarınızı dijital interaktif bir formata dönüştürerek kendi web sitenizde veya Akıllı Katalog sitesinde kolayca yayınlayabileceğiniz yeni nesil bir platform.

Kataloglarınızı Web Sitenizde ve Sosyal Medyada İnteraktif Yayınlayın

Kataloglarınızı Web Sitenize Yerleştirin
Dijital (pdf) kataloglarınızı Akıllı Katalog ile web sitenize yerleştirerek okuyucularınızın kataloglarınızı tüm cihazlarda mükemmel bir şekilde görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

 

Kataloglarınızın Alan Adını Özelleştirin
Akıllı Katalog’ta oluşturduğunuz dijital kataloğunuzu, kendi markanızın alan adı altında ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

 

Web Sitenize Bağlantı Linki Ekleyin
Akıllı Katalog’ta kataloglarınızı oluşturduktan sonra ‘Sitene Yerleştir’ butonunda görüntüleyeceğiniz linki web sitenize ekleyebilirsiniz.

Kataloglarınızı Sosyal Medyada Paylaşın
Akıllı Katalog’ta kataloglarınızı oluşturduktan sonra ‘Paylaş’ butonu ile tüm popüler sosyal ağlarda paylaşabilir daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Akıllı Kataloğun İnteraktif Özellikleri Akıllı Noktalar

Ürünlerinizi Etiketlemek için Akıllı Noktaları Kullanın

Akıllı Noktalar daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatır ve online mağazanıza trafiği arttırır. Akıllı Noktaları kullanarak müşterilerinizin ürünleriniz ile ilgili ekstra detaylara ulaşmasını sağlarsınız.

Mümkünse Ürün Detaylarına Yer Verin

Ürün detaylarına Akıllı Noktalar ile birçok yeni içerik girişi yapabilirsiniz. Bunlar;

  • Ürünün Diğer Resimleri
  • Ürünün Eski ve Yeni Fiyatı
  • Ürünün Açıklaması
  • Ürün Web Linki
  • Ürün Video Linkleri

İnteraktif Özellik Efekti ile Kullanıcılarınızın Dikkatini Çekin

Bazı ürün katalogları çok yoğun ürün içerebiliyor. Akıllı Katalog ile, ürünlere ekleyeceğiniz Akıllı Noktalar, sayfa açıldığında hafif bir efekt ile ürünlerinizin kullanıcılar tarafından kolaylıkla fark edilmesini sağlıyor.

Akıllı Katalog ile Satışlarınızı Arttırmanın Yolları

Müşterileriniz nerede olursa olsun ürünlerinizi ve promosyonlarınızı keşfedebilir
Niçin Akıllı Kataloglara ihtiyacım var? Kağıt katalog ile veya online mağaza ile de tüm bunları yapamaz mıyım? Evet, yapabilirsiniz, ama kağıt kataloğunuzu herkese ulaştıramazsınız. Online mağazalarınız ise aradığı ürünü bilen müşterileriniz için harika bir kanaldır; fakat bazı müşterilerinizin ise aklında spesifik bir ürün yoktur ve sadece ürünlere göz atma amacını taşır. Bu müşteriler ilgilerini çekebilecek bir ürün görmek ister. Bu durumda online mağazalar bu müşterileri satışa döndürme noktasında yeterli değildir, dijital kataloglar ise bu müşteri gruplarını etkileyen en önemli kanaldır.​

Dijital kataloglar hem online hem de fiziksel mağazanızın ziyaretçi trafiklerini arttırır
Kağıt kataloglar online mağazanıza dolaylı olarak potansiyel müşterilerinizi yönlendirirken, dijital kataloglar bunu direkt olarak yapabilir. Bu, dijital katalogların ve online mağazaların birlikte çalıştığının en iyi örneklerinden bir tanesidir.

Dijital kataloglarınızı Akıllı Katalog üzerinden lokasyon bazlı paylaşarak hedeflediğiniz müşterilerinize ulaştırabilirsiniz
Eğer mağazanız sadece belirli bir bölgede faaliyet gösteriyorsa o bölgedeki tüketicilere ürünlerinizi tanıtma fırsatına sahipsiniz. Böylelikle coğrafi olarak hedeflediğiniz müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilir, geri dönüş oranlarınızı arttırabilirsiniz.​

Detaylı analizler ile dijital kataloglarınızı geliştirin
Dijital kataloglarınız ile görüntülenme sayısı, ortalama okunma süresi, indirme ve paylaşma sayıları, interaktif özelliklere tıklanma sayısı ve daha birçok detaylı analizlere sahip olabilirsiniz. Tüm bunlara erişmek için tek yapmanız gereken ücretsiz bir şekilde kataloğunuzu yayınlamaktır.

Akıllı Katalog Avantajları

Ürün Detayları
Katalog üzerinde yer alan ürünün ister detaylı bilgilerini isterseniz de farklı renk veya modeldeki görsellerini kataloğunuza ekleyin. Okuyucularınızı ürün ile ilgili en etkileyici şekilde bilgilendirin.

Video
Oluşturduğunuz katalog üzerinde herhangi bir sayfaya veya ürüne video ekleyerek, tanıtımlarınızı daha etkileyici hale getirin.

Alan Adı Özelleştirme
Alan adınızı özelleştirerek dijital kataloglarınızı markanızın url'si altında yayınlayın, kullanıcılarınıza daha etkileyici bir deneyim yaratın.

Katalog Alarmı
Okuyucularınızın merakla bekledikleri kataloğunuz yayınlanır yayınlanmaz onları haberdar edelim.

Bağlantılar
Kataloglar üzerine ekleyeceğiniz bağlantılar ile okuyucularınızı online mağazanıza yönlendirin.

Metin Arama
Okuyucularınız aradıkları ürünleri kataloglarınız içerisinde kolayca bulabilir.

Lokasyon Bazlı Hizmet
Lokasyon bazlı gösterim sayesinde okuyucularınız en yakınlarındaki ürünleri bulabilir.

Hız
HTML5 teknolojisi ile birlikte en hızlı bir şekilde kataloglarınızı yayınlayın.

Mobil Uyumlu
Tüm kataloglar bilgisayarlar ve mobil cihazlar için tasarlanmıştır; müşterilerinizi en popüler cihazlarda etkileyin.

Paylaşın
Katalogları ister sosyal medyada ister mail ile anında paylaşın. Katalog ve indirimlerden herkes haberdar olsun.

Akıllı Kataloglarınızı Analiz Edin

Akıllı katalogların kağıt kataloglara göre en önemli artılarından biri anında ve kolay ölçülebilir olmasıdır.
Akıllı Katalog ile dijital kataloglarınızı oluşturduktan hemen sonra aşağıdaki çok detaylı analizleri katalog bazında takip etmeye başlayabilirsiniz. ​

Görüntülenme
Kataloğunuzu gören toplam kullanıcı sayısı.

Erişim
Kataloğunuzu tıklayan toplam kullanıcı sayısı.

İndirme
Kataloğunuzu indiren toplam kullanıcı sayısı.

Ortalama Okunma Süresi
Kataloğunuza erişen kullanıcıların kataloğunuzda geçirdiği toplam sürenin kataloğunuza erişen kullanıcı sayısına bölünmesi ile elde edilen süre.

Tıklanan Linkler
Kataloğunuzda yer alan ürünlere eklediğiniz interaktif linklerin toplam tıklanma sayısı. 

Cihazlara Göre Görüntülenme
Kataloğunuzun görüntülenme sayısının Mobil, Desktop ve Tabletlere göre dağılımı.

Kaynaklara Göre Görüntülenme
Kataloğunuzun görüntülenme sayısının Akıllı Katalog, Embed(Herhangi bir web sitesine kataloğunuzu yerleştirme durumu) ve Özelleştirilen Alan Adına göre dağılımı. 

Görüntülenme Trafiği
Kataloğunuzun görüntülenme sayısının günlere göre dağılımı.

 

Akıllı Katalogların Gücü

Dijital Katalog En Önemli Pazarlama Araçlarından Biri
Günümüzde birçok firma pazarlama fikirleri üzerinde çalışırken, müşterilerine ulaşmak ve ürünleri ile etkileşimlerini arttırmak için ilk sıralarda katalogları düşünüyor. Yapılan araştırmalar da bu düşüncenin nedenini doğrular nitelikte: Kataloglar, tüketicilerin fiziksel mağazalardan alışveriş kararlarında %40 ile en etkili kanal.

Kolay Ulaşılabilirlik
Peki dijital katalog trendi neden yükselişte? Çünkü dijital kataloglar işletmeleri farklı yönler ile destekliyor ve güçlendiriyor. Tüketicilere e-posta kutularından ürünleri inceleme ve alışveriş yapma imkanını tanıyor. Sosyal medya ne kadar hayatımızın içindeyse kataloglar da o kadar hayatımızın içinde.

Tüketiciye Olan Etkisi
Perakendeciler aynı zamanda dijital katalogları yüksek kaliteli içerik pazarlaması için de kullanabilirler. Tüketicilerin alışveriş kararlarında en etkili faktör olan katalogların kullanımı özellikle mağazalarına trafik yaratmak için vazgeçilmez bir kanaldır

Akıllı Katalogla Kağıt Tüketimini Azalt, Doğayı Koru

Akıllı Katalogla Kağıt Tüketimini Azaltır Doğaya Korur
Kâğıdın hammaddesi ağaçtır. Yani insan yaşamının ana kaynağı oksijeni üreten ağaçlardır. Ağaçların azalması hava kirliliği ile beraber ekolojik dengenin bozulmasına sebep olmakta ve doğal yaşamı tehlikeye atmaktadır. 
Günümüzde ağaçların en çok kullanıldığı alanın kâğıt üretimi olduğuna dikkat edersek, kâğıt tüketiminin azaltılmasının aslında doğayı korumak olduğunu anlarız.

Peki, neler yapabiliriz?

  • Bilgisayar ve internetin artık hemen hemen her evde olduğunu düşünürsek, kâğıt üzerine yazdıracağımız birçok bilginin yüzlerce kat fazlasını bilgisayar ortamında depolayarak internet ile transfer edebiliriz.
  • Geri dönüşüme gereken önemi vermek ve geri dönüşüm konusunda bilinçlenmek yapabileceğimiz şeylerden bir diğeridir. Kâğıt atıkları normal atıklardan ayrı tutmak bu iş için güzel bir başlangıç olabilir.
  • Hem dünyada hem de ülkemizde gittikçe yaygınlaşan dijital katalog ve broşürler doğayı korumanın bir başka en güzel örneğidir.

Siz de hemen kağıt kataloglarınızın dijital versiyonlarını oluşturarak doğanın korunmasına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Akıllı Kataloglarınız Ne Kadar Başarılı?

En güncel kataloğunuzu yayınladıktan sonra ne yaparsınız? Muhtemelen web sitenizin ziyaret sayılarının artmasını beklemeye başlarsınız. Akıllı Katalog’ta ise web sitenizin ziyaret trafiğine etkisini ölçmenizden çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Katalog istatistiklerinin nasıl doğru bir şekilde analiz edileceğini bilmeniz, tasarımınız, içerik stratejiniz ve kataloğunuzun yayın günleri ile ilgili birçok fikir verebilir. Peki nedir bu istatistikler?

·     Kataloğunuzu kaç kişi görüntüledi?

·     Kataloğunuz kaç kişiye erişti?

·     Kataloğunuz en en çok hangi platformlarda görüntülendi?

·     Kataloğunuz ortalama ne kadar süre okundu?

·     Kataloğunuz en çok hangi günlerde görüntülendi?

Akıllı Kataloğunuzu Başarıya Götürecek Yollar

Dünya dijitalleşiyor, gazetelerden alışverişe kadar herşey. Bu demek oluyor ki tasarımlarınızı, ürünlerinizi ve fikirlerinizi potansiyel müşterilerinize artık online olarak sunmalısınız ve markanızın varlığını etkili bir şekilde göstermeniz için ise dijital kataloglara ihtiyacınız var. 

Marka Kimliği
Katalog isminiz markanızın bir parçasıdır ve farkındalık yaratan markalar genellikle katalog isimleri için ticari markalarından türetilen adları kullanmalıdır.

Etkili Bir Dijital Katalog Tasarımı
Etkili katalog tasarımı, potansiyel müşterilerinizin kataloğunuzun iç sayfalarını ziyaret etmelerine ve ilgili ürünlerinizi daha kolay tıklamalarına sebep olacaktır.

Açık ve Kısa İfadeler
Dijital kataloglarda ifadeler kısa ve öz olmalıdır. Kataloglar, mümkün olduğunca ürünler ile ilgili anahtar kelimeler içermelidir.

Kolay Satın Alma
Kataloglarınıza interaktif özellikler ekleyerek ürünü inceleyen müşterilerinize satın alma opsiyonunu verebilirsiniz.

Promosyonlar
Promosyon yapmak tüketicilerde o ürünü ihtiyaç hissine sebep olur ve ürün tükenmeden satın almaya teşvik ederek satışların artmasına katkı sağlayabilir.

Çapraz Pazarlama
Kataloglar, sosyal medya, sponsorlular ve daha fazlası... Tüketicilerin ürünlerinizi görebileceği birden fazla platform yaratarak, ürünleriniz satış olasılıklarını arttırabilirsiniz. 

Hakkımızda ve İletişim Bilgileri
Tüketicileriniz sizinle ilgili ihtiyaç hissettikleri bilgileri bulmalarını kolaylaştırmalısınız. Aynı zamanda sizinle nasıl iletişime geçeceklerini kolaylıkla bulabilmeliler. 

Ortaklıklarınızı Belirtin
Birlikte iş yaptığınız markalara, kişilere veya mağazalara kataloglarınızda yer vermek tüketicilerin güvenini kazanmak için iyi bir adımdır.

Online Destek
Sık sorulan sorular, 7/24 canlı yardım ve online destek markanız ile tüketicileriniz arasındaki bağı kuvvetlendirecektir.

İade Garantisi
Para iade garantisini de müşterilerinize sunmanız gerektiğini unutmayın. Eğer bir müşteri satın aldığı hizmet veya üründen memnun değilse, iade seçeneğini müşterinize sunmalısınız ve bu daha mutlu müşteriler yaratmanız için çok önemli bir yoldur

Yorumlar ve Puanlama 
Dijital kataloglarınızda müşterilerinizin yorumlarına ve puanlarına yer vermeniz, yeni müşterileriniz ve markanız arasında bir güven oluşturacaktır.

Mobil Uyumluluk
Google’ın kullanıcı dostu siteleri daha üst sıralara taşıdığı bir gerçek. Bu yüzden kataloglarınızın herhangi bir cihazdan görüntülenebildiğinden emin olun. 

SEO
Dijital kataloglarınızda ürün detaylarında kullandığınız anahtar kelimeler oldukça önemlidir ayrıca kataloglarınızda görsellerinize açıklama ekleyerek arama motorlarında öne çıkabileceğinizi unutmayın.

Ölçüm
Dijital katalog analizleri ile kataloglar üzerinden promosyonlarınızın etkisini, müşterilerinizin ürünlerinize olan eğilimini ölçerek en doğru içgörüleri elde edin.
© 2018
MND Ajans